Stubai

Stubaiské údolí je jedním z nejznámějších lyžařských středisek v Rakousku. Jeho výhodná poloha (pouze 20 km od Innsbrucku) a status největšího střediska s celoročním provozem totiž jen horko těžko hledá konkurenci. Samozřejmě délkou a velikostí sjezdovek najdeme mnohem větší centra, ale které je vzdáleno pouhých 560 km od Prahy? Zimní lyžování téměř na dosah ruky!

Pro zájemce o kvalitní zimní lyžování jsou zde připraveny 4 střediska - největší je Stubaier Gletscher, menší jsou pak střediska v údolí Serles, Schlick 2000 a Elfer. Možné je získat skipasy platné v jednotlivých střediscích a nebo jeden společný skipas. Největšímu zájmu se těší první ze středisek - Stubaier Gletscher, které nabízí možnost celoročního lyžování na ledovci, v délce až 55 km. Specialitou zimního období je 10 km dlouhý sjezd z vrcholku ledovce až dolů do údolí, zvaný Wilde Grube. Rozhodně si také nesmíte nechat ujít nádherný výhled na Dolomity z jednotlivých restaurací na konečných stanicích vleků a lanovek , zejména pak z Jochdohle, která je ve výšce 3 150 m nejvýše položenou lyžařskou chatou v Rakousku. Ideálně široké svahy jsou vhodné hlavně pro carving.

Pro ty, které lyžování omrzí a nebo si chtějí dát jen pauzu, je samozřejmě připravena řada možností nelyžařského vyžití - např. místní Stubaitalbahn, elektrická železnice postavená v roce 1904 nabízející projížďku údolím o délce 18,2 km anebo známá ledová věž, kde si můžete vyzkoušet své lezecké schopnosti. Na své si přijdou i příznivci běžkování, pro které je zde připraveno 108 km běžeckých tratí, specialitou je pak 4,5 km dlouhá stopa ve výšce 2 600 metrů.

Snowboarding si můžete vyzkoušet ve funparku na ledovci u stanice lanovky Gamsgarten nebo v areálu Schlick 2000. Tento rozsáhlý snowpark má přírodní Ride Jump Run a také U-rampu, boardercross, zábradlí a quarterpipe. Stubaiské údolí pravidelně získává ocenění \"Tiroler Pistengütesiegel\", propůjčované střediskům s vynikající kvalitou lyžařských služeb. Není divu: spokojenost návštěvníků se zde zkoumá a vyhodnocuje téměř vědecky, investice majitele jsou cílené a nemalé - majitel, společnost Wintersport Tirol AG, za 25 let neinvestovala do střediska 1,5 miliardy šilinků. Celé Stubaiské údolí, dlouhé 34 km, s největším sídlem Neustiftem nabízí ale lyžařům více než jen ledovec. Rakouské i jiné národní týmy se na sezónu připravují nad obcí Fulpmes ve středisku Schlick 2000, které je vyhledáváno zejména z počátku sezóny díky příznivým sněhovým podmínkám. Zde příjemně překvapí nízká návštěvnost a pohled na kulisu Kalkkögel, která Schlick dělí od Axamer Lizum, dalšího pozoruhodného lyžařského střediska v okolí Innsbrucku.

Vzdálenost z Prahy: 580 km. Vzdálenost z Brna: 600 km.

 


Najdete nás na Facebooku
 
Počasí
 
Vyhledávač zájezdů
 
icoKal
icoKal
Last minute
Dokumenty ke stažení