Salzbursko

Jako všechny alpské regiony má i rakouské Salcbursko bohatou nabídku pro milovníky zimních hor. Aby obstálo v domácí konkurenci, zejména se sousedním Tyrolskem, přichází i v nynější sezóně s novinkami a lákadly. Salcbursko je protkáno celkem 2300 kilometry upravovaných sjezdovek, obsluhovaných téměř šesti stovkami lanovek a vleků, je tam stovka zimních středisek. Jsou vybavena dnes již samozřejmými zařízeními, jako jsou lyžařské a snowboardové školy nebo půjčovny sportovního vybavení. Samozřejmostí jsou i bezplatné skibusy.

Kromě sjezdového a běžeckého lyžování nabízejí salcburská zimní střediska bohatou škálu dalších sportovních aktivit. Výlety na sněžnicích, které mohou mít i charakter několikadenních expedic přírodou, do níž v zimě prakticky nikdo nevstupuje. Je to jakési safari, při němž je možné pozorovat a fotografovat zvířata a ptáky, kteří v horách přezimují.Stále populárnější je také severská chůze (nordic walking) s hůlkami, pro niž je např. v Mariapfarr vytyčeno celkem patnáct okruhů o celkové délce 120 kilometrů.

V Gasteinském údolí je celou zimu v provozu okruh, na němž si zájemci mohou vyzkoušet biatlon, případně se některého z amatérských závodů zúčastnit. Závodí se i v tzv. skiarc, což je obdoba biatlonu, při níž střelbu z malorážky nahrazuje střelba lukem. Zájemci o adrenalinové aktivity mohou pod dohledem instruktorů lézt po zledovatělých skalách nebo po zamrzlých vodopádech, jezdit na kole, jehož pneumatiky jsou opatřeny zimními hřeby, jezdit na lyžích či na snowboardu taženévětrem vzdutým padákem (snowkiting).

Vzdálenost z Prahy: 370 km. Vzdálenost z Brna: 420 km. 


Najdete nás na Facebooku
 
Počasí
 
Vyhledávač zájezdů
 
icoKal
icoKal
Last minute
Dokumenty ke stažení