Heiligenblut-Grossglockner

Nadmořská výška 1301m – 2912 m. Krásné středisko, lyžování v těsné blízkosti Grossglockneruráj carvingového lyžovánísnowboardistů a lyžování ve volných terénech až do výšky 2800 m. Terény pro lyžování jsou hodně členité.

Dostatek sjezdovek, v celkové délce 55 km, kde si každý lyžař, ať už začátečník nebo zkušený profesionál, najde své. Přímo od parkoviště se dostanete kabinovou lanovkou do střední části, kde máte možnost buď vyjet dále lanovkou do výšky 2600m na vrchol Schareck a odtud využít lyžování na sjezdovkách směrem ke Grossglockneru, nebo ze střední části zvolíte možnost přepravy tunelem – Tunelbahn – do druhé části lyžařského areálu – Fleiss -ve výšce 1809 m . Zde jsou krásné sjezdovky, až 5 km dlouhé, ale k dispozici pouze vleky - kotvy.

V Heiligenblutu jsou vynikající běžkařské podmínky – 50km preparovaných bežkařských tratí, neboť je zde dostatek sněhu již od listopadu. K dalším atrakcím patří zejména osvětlené a udržované kluziště k bruslení a osvětlená sáňkařská dráha, které jsou vítanou změnou a vhodným doplněním lyžování. Provoz střediska cca od listopadu do května.

Vzdálenost z Prahy: 600 km. Vzdálenost z Brna: 540 km.


Najdete nás na Facebooku
 
Počasí
 
Další ubytovací zařízení
 
Vyhledávač zájezdů
 
icoKal
icoKal
Last minute
Dokumenty ke stažení