Melbourne

Typ ubytování: hotely
Lokalita: MOTORKÁŘSKÉ ZÁJEZDY / Austrálie a Nový Zéland / Austrálie

Motorkářské zájezdy, Austrálie

zažijte to nejlepší z austrálie díky jedné motorkářské tour: Velkolepá jízda vede podél pobřeží i horami

Objevíte  východní část Austrálie, poznáte nejrůznější podoby zdejší krajiny a aby toho nebylo málo, navštívíte dvě fascinující města – Melbourne a Sydney! Začínáme v Melbourne a míříme jihovýchodně směrem na Great Ocean Road – a to je jízda! Špičaté útesy s dech beroucími skalnatými útvary nás budou provázet celých sto mil.

Druhý den to stočíme na sever k Australským Alpám. Tady některé vrcholy dosahují 2000 metrů a skrz hory vedou úžasné motorkářské trasy. Hlavní město Canberra je naší další zastávkou.

Až v Sydney se začne náš první odpočinkový den a bude opravdu těžké se rozhodnou, kam dřív. Sydney je neskutečně živé město, Darling Harbour, Opera, Přístavní most to jsou jen jedny z mnoha atrakcí. Zbytek dne nám zabere cesta do Blue Mountainss malebným výhledem nebo vodopády, které také můžeme navštívit

Na naší cestě severně k Brisbane máme na výběr mezi pobřežím s nekonečnými plážemi a Velkým  předělovým pohořím s jeho duchem starých časů a nádhernými národními parky. V Brisbanepotom bude náš další odpočinkový den. Sunshine Coast a Gold Coast, obě s velkými plážemi, jsou jen kousek od města. Takže co by jste řekli tomu strávit zbytek dne na pláži? Colorad Sands National Park, jak už název napovídá, jsou písečné pláže, které oplývají mnoha různými barvami. Právě zde je naší další zastávka na naší cestě na sever přes Rockhampton, kudy dorazíme do Proserpine. Tato část Queenslanduje známá Velkým bariérovým útesem s jeho největšími korálovými útesy na světě.

Ovšem potápění bude muset počkat až na další odpočinkový den v Cairns. N cestě z Inghamu do Cairns navštívíme největší vodopád v Austrálii – Wallmanský vodopád, který teče z výšky 278 metrů. Naš poslední den výletu bude tedy odpočinkový den v Cairns, kde se budeme moci věnovat Velkému bariérovému útesu nebo se vydat na opravdu krásnou cestu do Atherton Table Land, unikátní tropické krajině s nádhernými vodopády. Jednou z mnoha možností je i Daintree River National Park, prozkoumat jeho deštný prales a kochat se při pohledu na pobřežní horizont. Po těchto šestnácti dnech strávených na cestách bude velmi těžké se rozloučit s Austrálii a přátelskými lidmi, kteří zde žijí.

Najdete nás na Facebooku
 
Počasí
 
Mapa
 
Další ubytovací zařízení
 
Vyhledávač zájezdů
 
icoKal
icoKal
Last minute
Dokumenty ke stažení